„Pozici nula“ zvládni na jedničku: Ať k úderu tempo zvolníš nebo ještě přitlačíš, klíčová je tzv. pozice nula, příprava rakety na úder. Když přípravu rakety nezvládneš správně, pravděpodobnost, že zahraješ nepřesně nebo uděláš chybu, se dramaticky zvyšuje. V úderech do přední části kurtu jde především o správnou výškovou a stranovou přípravu rakety, v úderech do zadní části kurtu odlišujeme přípravu na údery nad hlavou a dále od těla. Nic jako jeden univerzální nápřah na všechny spodní nebo všechny horní údery neexistuje!
Badminton je hra úderů: Hraj tak, abys nemusel/a běhat. Kdo kvalitně provádí údery, nutí běhat soupeře a zvyšuje šanci na úspěch ve výměně. Navíc nezapomeň, že prací s raketou ušetříš na pohybu – včas natažená paže dosáhne mnohem dál než skrčená ruka, zejména v přední části kurtu a při obranných úderech.
Narovnané tělo: Na kurtu se pohybujeme uvolněně, ale rychle. Není to v protikladu, naopak! Uvolněnost je základem správného pohybu. Roger Federer nebo Usain Bolt jsou dokonale uvolnění i při nejvyšší rychlosti. Častou chybou je nesprávná postura, držení těla, před a po split-stepu nebo před a po odehrání míče. Typicky po odehrání úderu v přední části kurtu se hráč předkloní. Proto badmintonisté posilují střed těla (core), aby během hry udrželi vzpřímenou pozici.