Třetí zlaté pravidlo zní: „Snaž se, aby všechny údery, které hraješ ze stejného místa, do poslední chvíle vypadaly stejně. Soupeř nesmí vědět, co chceš zahrát. Využívej celý prostor kurtu (např. smeč do těla), nejsou tam jen čtyři rohy.“
Třetí zlaté pravidlo zní: „Snaž se, aby všechny údery, které hraješ ze stejného místa, do poslední chvíle vypadaly stejně. Soupeř nesmí vědět, co chceš zahrát. Využívej celý prostor kurtu (např. smeč do těla), nejsou tam jen čtyři rohy.“
Údery vypadají stejně, ale letí jinam: Talent Team používá krásnou rýmovačku: „Stejný nápřah -> jiný roh, soupeř leží jako hroch.“ Badminton je krásný sport a jeho krása spočívá mimo jiné v tom, že vedle tvrdých smečí nabízí i jemná kouzla.
Včasná a správná příprava na úder: Už chápeš, proč je tak důležité uvolněné držení a příprava na úder? Pokud se na spodní úder připravíš s raketou půl metru nad zemí, těžko ho odehraješ na úrovni pásky. Pokud si raketu připravíš pozdě a nikoliv v prvním kroku k úderu, nemáš čas na jeho provedení. Cílem je dostat se k úderu včas, s uvolněným tělem a raketou připravenými na různé provedení úderu.
Naznačuj opačné údery: Ideální provedení vypadá tak, že budeš soupeře do poslední chvíle držet v tom, že zahraješ úder do přední části kurtu a potom – stiskem prstů dle pravidla č. 2 – provedeš úder do zadní části kurtu. A naopak příprava na úder naznačuje agresivní úder do zadní části kurtu, ty však následně uvolníš provedení a úder zahraješ do přední části kurtu. Stejně tak můžeš postavením těla nebo rakety naznačovat údery do levé části kurtu a hrát do pravé části kurtu apod.
Více je… více: Čím lepší hráč, tím více variant úderu z jednoho místa umí zahrát. Pracuj na své úderové technice a stále ji vylepšuj!
Pestrá hra (na kurtu nejsou jen 4 rohy): Smeč do těla, rozehrávka do středu sítě, obranný výhoz doprostřed, v párových disciplínách úder mezi soupeře apod. To všechno je pestrá volba umístění úderu. Na úderech můžeš vedle provedení a umístění také odlišovat jejich rychlost nebo křivku. Buď pro soupeře nečitelný!
Dobrý úder vs. špatný úder: Dobře provedený úder se správnou křivkou umístěný bezpečně do hřiště (přibližně 0,5 metru od čáry a bezpečně nad sítí) je mnohem lepší, než ledabyle odehraný úder umístěný na čáru.
I pod tlakem udržíš kvalitu: Hráči mají často naučené, že z dobrých pozic jsou schopni údery tajit, ale jakmile se dostanou mimo ideální postavení, míček jen tak odehrají. Lepší hráči dokáží svůj úmysl tajit i v těžších pozicích; mimo jiné proto, že využijí dynamiku, zaberou a k míči se dostanou ještě včas.
Jednoduchá > složitá řešení: I ti nejlepší světoví hráči mají hru často překvapivě jednoduchou. Nevymýšlej složitá taktická nebo úderová řešení, kterými navíc snadno uděláš chybu. Hraj jednoduše, ale tak, aby to měl komplikované soupeř, ne ty. A správným provedením a pestrostí úderů mu hru pořádně ztížíš!
Správná volba úderů: Jednoduché, ale velmi účinné pravidlo „hraj tam, kde je místo“. Pokud je soupeř v zadní části kurtu, úder do přední části kurtu „na úhlopříčku“ je vždy dobrým řešením. V párových disciplínách se vyplatí hrát útočné údery do těla soupeřů, anebo naopak do prostorů mezi hráče.