Neopakuj své chyby: Toto pravidlo platí ve dvou významech. První: Pokud se ti nějaký úder v zápase opakovaně nedaří, nehraj ho. V tréninku se k němu vrať a nauč se ho správně. Druhý: Pokud jsi nějaký úder zkazil, neopakuj v pauze po dohrání výměny jeho provedení. Jen si fixuješ svou chybu.
Zaměř se na provádění úderů: Dobře provedený úder se správnou křivkou umístěný bezpečně do hřiště (přibližně 0,5 metru od čáry a bezpečně nad sítí) je mnohem lepší, než ledabyle odehraný úder umístěný na čáru; první úder na čáru se ti ještě možná povede, ale s každým dalším stoupá riziko chyby.
Všechny údery ve výměně je třeba provést správně: Není možné zahrát čtyři perfektní údery a potom si během pátého oddechnout, soupeř toho ihned využije. Stejně tak není možné čekat "na svůj oblíbený úder", nemusí na něj dojít.
Výměna začíná už od podání a příjmu: Koncentrace na správné údery a pohyb hned od prvního úderu. Často se stává, že hráči považují podání a příjem jen za uvedení míčku do hry, ale přijímající má zpravidla možnost ovládnout výměny, což je zejména v juniorských kategoriích a párových disciplínách, kde jsou výměny kratší, velmi důležité. Pokud hráč hraje průměrně výměny na 4 údery a první 2 "jen tak odehraje", zbavuje se poloviny možností na kontrolu hry. Zejména v párových disciplínách je třeba mít perfektně zvládnuté zahájení výměn (podání, příjem a třetí úder).